AktualnościKadeci U15Rozgrywki

Wygrana w Lidze Kadetów U15

Zwycięstwo na swoim parkiecie notuje zespół kadetów U15

Wyszarpane zwycięstwo w 3 kwarcie z młodszym zespołem Spójni II Stargard odniósł nasz zespół kadetów w Lidze Zachodniopomorskiej.
Mecz od początku spotkania, miał duże tempo, a liczne błędy obu drużyn, podkreślały jeszcze bardziej chaos panujący na boisku.
Oczywiście, nie można odmówić obu zespołom woli walki, i dużego zaangażowania, jednak dużo pracy przed naszym zespołem aby w starciu z przeciwnikiem potrafić od początku spotkania narzucić swój styl gry.
Pierwsza połowa i jej przebieg pokazywała, że młodszy zespół ze Stargardu nie przyjechał tylko po naukę, ale również z dużym nastawieniem do walki! Brawo! Trudna pierwsza połowa skończyła się wynikiem 41:34 dla Basketu.
Po przerwie zdecydowanie gra naszego zespołu się poprawiła, i to właśnie 3 kwarta i jej wygranie 22:13, pozwoliło na udział wszystkich naszych zawodników w spotkaniu! Najwyższe prowadzenie meczu sięgnęło wyniku 62:38 dla Basketu i był to najlepszy moment spotkania, gdzie mogliśmy widzieć zalążek “nowego” zespołu. Swoje debiuty w drugiej części meczu zaliczyli zawodnicy, którzy w poprzednim meczu nie wyszli na parkiet.
Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 90:79 , pomimo walki młodszego zespołu do ostatniego gwizdka było to spotkanie, które możemy uznać za znaczące w rozwoju wszystkich zawodników. Gratujemy zwycięstwa, a zespołowi Spójni brawa za postawę fair play.
Dla basketu pkt zdobyli:
Abbas Zeied – 33 (1×3), Majewski Radosław – 16, Dec Nikodem – 12, Kawka Kacper – 9 (1×3), Waskan Michał – 8
Piasecki Adrian – 6, Kujawa Ksawery – 3, Dzierżyński Gracjan – 2, Lipigórski-Reichel Filip – 1, Pańczyk Szymon – 0, Łastowski Oliwier – 0