AktualnościKadeci U15Rozgrywki

Kadeci U15 przegrywają na inaugurację sezonu 2022/2023

Przegrana po walce!

W pierwszym meczu Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów U15, przyszło nam zmierzyć się z lokalnym rywalem Żakiem Koszalin.
Od pierwszych akcji spotkania widać było olbrzymią koncentrację zespołu Żaka, i całkowitą dominację na parkiecie. Nasz zespół, nieco oszołomiony nie potrafił poradzić sobie z presją przeciwnika, i po fatalnym początku przegraliśmy pierwszą kwartę 24:12.
W drugiej kwarcie sytuacja na boisku wciąż nie pozostawiała złudzeń, kto w dniu meczu ma więcej motywacji i odwagi do rywalizacji.
Do szatni schodziliśmy z wynikiem aż 48:19. Trzeba przyznać, że wszystko wskazywało na to, że tego dnia mecz skończył się w tym momencie.

Po rozmowie w szatni z zawodnikami trenerzy postawili przed zespołem jasny cel! Uwierzyć w siebie, podjąć walkę i odrobić tyle pkt straty, ile będzie to możliwe!
W tym momencie, należą się słowa pochwały dla naszych zawodników, gdyż od tej pory zaczęliśmy stopniowo narzucać swój styl gry, i mozolnie odrabialiśmy stratę pkt do przeciwnika. Trzecia kwarta była już wyrównana, ale jeszcze nieznacznie ją przegraliśmy 22:19. W czwartej kwarcie, gdy wiodący zawodnicy przeciwnika z uwagi na 5-te przewinienia zaczęli opuszczać boisko, ruszyliśmy do boju stosując kombinowane obrony, co dało rewelacyjny wynik 4 kwarty, którą wygraliśmy aż 42:25. Ta pogoń niestety rozpoczęła się o kilka minut za późno, i ostatecznie przegraliśmy spotkanie 95:80.
Trudny mecz na początek sezonu, ale jakie duże doświadczenie płynie z takich spotkań. Cieszy waleczna postawa zespołu do końca spotkania i bardzo mądre wykonywanie założeń trenerów. Gratulacje! Gratulacje dla Żaka za zwycięstwo i sportową walkę!
W spotkaniu pkt zdobywali:
Abbas Zeied – 37(2×3), Waskan Michał – 15(2×3), Majewski Radosław – 13, Dec Nikodem – 5(1×3), Lipigórski-Reichel Filip – 4,