AktualnościMłodzicy U13Rozgrywki

Po dobrym meczu młodzicy U13 ulegają Spójni II

Splot nieszczęśliwych wydarzeń przedmeczowych przerodził się w walkę o zwycięstwo.
Pierwsza kwarta spotkania to brak skuteczności z naszej strony. Nasz wyjściowa piątka rzuca tylko 4 punkty przy 18 dla Spójni. Zapowiada się na nieoczekiwany pogrom. Druga nasz piątka odrabia nieco straty. Wynik I kwarty 14:22. II kwarta jest praktycznie kopią pierwszej jeżeli chodzi o nasza grę, a Spójnia odjeżdża na 17 punktów. III kwarta spotkania w naszym wykonaniu jest ozdobą tego spotkania. W zespół wstępują nowe siły, a wpadające kosze motywują do kolejnego wysiłku. Piątka S. Sokołowski, J. Waskan, A. Kępski, D. Pobrotyń i J. Abbas zalicza tej kwarcie 33 punkty. Szkoda, że zbyt często dajemy punktować Spójni po prostych stratach piłki. Kwartę kończy akcją dwupunktową równo z syreną rewelacyjny w tym meczu J. Abbas po solowej akcji dostając piłkę na 7 sek. przed końcem kwarty. Czwarta kwarta to nasza dalsza pogoń za rywalem. W połowie IV kwarty mamy już tylko 7 punktów do rywala i coraz mniej sił. Niestety Spójnia zalicza “szybkie” 6 punktów i dystans między drużynami znów się powiększa Próbujemy gonić i szybko wyszarpywać piłki w obronie, lecz ostatecznego wyniku spotkania nie udaje się nam przechylić na nasza stronę. Głębia składu Spójni były języczkiem u wagi w tym spotkaniu. A może naszych niewykorzystanych 19 rzutów wolnych?
Mimo początkowych trudności był to świetny mecz w naszym wykonaniu. Ostateczny wynik meczu 81 : 90 dla Spójni (14:22, 14:23, 33:26, 20:19)