Klub

Ruszyła liga U 14 ! Żak zdecydowanie pokonany !

Od derbowego pojedynku z Żakiem Koszalin rozpoczęli zmagania w lidze młodzików U14 zawodnicy MKK Basket Koszalin!
Mecz od pierwszych minut wyraźnie był pod kontrolą naszego zespołu, po pierwszej kwarcie dość pewnie prowadziliśmy 17:5! Kolejna kwarta to nieznaczne rozluźnienie naszego zespołu i wyrównana walka na boisku. Pomimo tego kolejna kwarta zakończyła się zwycięstwem! Do przerwy na tablicy widniał wynik 33:18 dla Basketu!
W przerwie meczu w szatni kilka uwag od trenera zespołu i na drugiej odsłonie widzieliśmy już zdecydowanie lepszy Basket!
Zawodnicy podjęli walkę z silniejszym przeciwnikiem co skutkowało wieloma wywalczonymi piłkami na bronionej i atakowanej tablicy!
Bardzo dobra trzecia kwarta, najlepsza w meczu pokazała rodzący się zespół świadomy postawionych zadań ale również bardzo kreatywny!
w Tej kwarcie Basket wygrał 20:9. Trzecia i czwarta kwarta to pokaz zbiórek Miłosza Machały który w tym meczu progresywnie zwiększał swoją boiskową świadomość i grę. W meczu udział wzięli młodsi zawodnicy MKK Basket Koszalin którzy bez kompleksów rozegrali świetne spotkanie. Na wyróżnienie zasługuje Bartosz Musiał zdobywca 16 pkt najlepszy strzelec meczu!
Cały zespół liniowo dojrzewał w tym spotkaniu do zadań postawionych przez trenera widoczny postęp rozumienia gry i chęć podejmowania decyzji jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem wynikiem 73:42.
W dniu dzisiejszym należy wyróżnić cały zespół za podjętą walkę, gdyż pojedynki derbowe często okraszone są dużą wolą walki i ładunkiem emocjonalnym. Nasz zespół jak i zespół przeciwników poradzili sobie znakomicie!