AktualnościKadeci młodsi U14Rozgrywki

Nieudana pogoń w Stargardzie

Przegrywamy mecz walki w U14 ze Spójnią Stargard

W minioną Niedzielę udaliśmy się do Stargardu aby rywalizować w Zachodniopomorskiej Lidze kadetów młodszych U14. Od pierwszych minut mecz stał na wysokim poziomie zaangażowania rywalizacji i sportowym. Oba zespoły przystąpiły do spotkania z jedną myślą wydrzeć zwycięstwo przeciwnikowi!
Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana – 27:26 dla Spójni. Zapowiadało się dobre młodzieżowe widowisko. Przeciwnik organizował świetne akcje, a my odpowiadaliśmy na nie równie efektownie. W tej części spotkania nie potrafiliśmy powstrzymać świetnie dysponowanego tego dnia zawodnika Spójni Adriana Kawczyńskiego zd. 29 pkt. Druga kwarta spotkania najsłabsza w naszym wykonaniu, z powodu licznych błędów obronie ustawiła wynik spotkania do przerwy na 56:47 (29:21) dla Spójni.
Po przerwie udało nam się zmienić sposób obrony i powoli wracaliśmy do spotkania. Dobra gra w obronie poskutkowała, iż trzecią kwartę zremisowaliśmy 21:21. W tej kwarcie poprawiliśmy znacząco obronę, jednak olbrzymi nakład sił na prace w obronie nie pozwoliło nam kilka razy skutecznie zakończyć akcji w ataku.
Ostatnia odsłona meczu była bardzo wyrównana, jednak zakończyła się zwycięstwem Spójni 17:14 jak i całe spotkanie 94:82.
Podsumowując były to nasze najlepsze zawody w U14 i mecz mógł się naprawdę podobać licznie przybyłym rodzicom. Zespół się rozwija i coraz lepiej funkcjonuje. Jednym słowem idziemy do przodu! Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Z. Abbas Jr zdobywca 40 pkt.
Na gratulacje zasługują wszyscy nasi chłopcy jak i zawodnicy przeciwnika. Dziękujemy za sportową rywalizację.