AktualnościRozgrywkiSeniorzy 3 Liga

Zwycięstwo Basketu w Wielkopolskiej 3 Lidze

Debiuty i bardzo dobra postawa młodzieży.

W minioną Sobotę, po raz kolejny na koszaliński parkiet wybiegł nasz zespół seniorów. Podejmowaliśmy tego wieczoru drużynę Pyry AZS Poznań – Szkoła Gortata.
Spotkanie od początku toczyło się pod nasze dyktando, a świetna obrona w wykonaniu młodych zawodników była tego wieczoru godna zauważenia.
Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy, a “duże” minuty otrzymali nasi młodsi zawodnicy z zespołu U15!

W zespole swoje pierwsze mecze odnotowali Eryk Naczlenis oraz Kamil Izraelski. Obaj od początku świetnie wkomponowali się do zespołu i również świetnie zaprezentowali się w otrzymanym czasie gry. Obaj zawodnicy, to dobrze znani koszykarze z bogatym doświadczeniem i olbrzymią pasją do dyscypliny.

Na uwagę zasługuje fakt, że zespół Szkoły Gortata to młoda drużyna, która swoją walką i nieustępliwością zasłużyła na słowa uznania i wielkie brawa!
W tym meczu, gdzie przewaga doświadczenia, siły fizycznej miała znaczenie, nasz przeciwnik cały czas nękał nas swoją dobrą obroną i ciekawymi udanymi akcjami w ataku! Nie przestając walczyć do samego końca – Brawo!
Zespół basketu w tym spotkaniu wyraźnie przewyższał doświadczeniem i bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 26 do 15 i wiadomo już było, że tylko splot zdarzeń mógłby nam tego dnia odebrać zwycięstwo. Tylko w 3 kwarcie przeciwnicy zdołali wygrać tę część, lecz nie zmieniło to obrazu spotkania. Wciąż kontrolowaliśmy jego przebieg! Ostatecznie wygrywamy wynikiem 95:74
Najlepszym zawodnikiem w tym meczu podobnie jak poprzednio został Damian Kropisz, a na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy grający w spotkaniu!
Najlepsze swoje spotkanie do tej pory rozegrał Kacper Kawka (r.2008) – Gratulacje.
Punkty dla Basketu zdobyli: Kropisz 19, Izraelski 11, Naczlenis 11, Gawroński 10, Abbas 9, Kucal 8, Orzechowski 8, Łapczuk 7, Waskan 4, Majewski 4, Kawka 4,