AktualnościRozgrywkiSeniorzy 3 Liga

Wygrywamy starcie z MKS Września w 3 lidze

Nasza kadecka młodzież trafia rzuty za 3 pkt!

W Sobotnie późne popołudnie podejmowaliśmy silny zespół MKS Września, który to od kilku sezonów jest w czołówce drużyn 3 ligowych w regionie, a w sezonie 2021/22 dotarł aż do fazy finałowej rozgrywek o awans do 2 Ligi męskiej.
Od pierwszych minut zanosiło się na mocne starcie z rywalem i tak też spotkanie wyglądało. Pierwsze w meczu pkt rzutami wolnymi zdobył Damian Kropisz, a w całej pierwszej mocnej kwarcie, która była bardzo obiecująca dla Nas zdobyliśmy aż 29 pkt przy 15 pkt przeciwnika. W kwarcie tej świetne minuty rozegrał młodziutki 14 letni Michał Waskan, któremu powierzyliśmy prowadzenie gry! Pod koniec 1 kwarty młody zawodnik wpisał się do protokołu celną trójką. W tej odsłonie przeciwnik nie miał odpowiedzi na świetne minuty Dominika Gawrońskiego, który po obu stronach boiska dawał wyraźną podkoszową jakość.
W drugiej kwarcie przeciwnik rzucił się do odrabiania strat, i do końca meczu mieliśmy już walkę o każdą piłkę, determinacje z obu stron i mnóstwo ciekawych akcji!
Licznie przybyła publiczność mogła oklaskiwać kolejne udane zespołowe akcje Basketu, w tym ważną na koniec 2 kwarty kolejną trójkę naszej młodzieży, tym razem w wykonaniu Zaieda Abbasa powołanego ostatnio do Kadry Polski U14. Ostatecznie druga kwarta kończy się remisem po 19 pkt, a na przerwę schodzimy przy wyniku 48:34. Po przerwie przeciwnik jeszcze mocniejszą grą próbuje wyrwać nam zwycięstwo i za sprawą naszego przestoju w ataku, oraz skutecznej w tej kwarcie gry przeciwników wynik meczu zbliża się już do remisu. Świetna kwarta gości w której zdobyli aż 26 pkt i na tablicy widniał wynik 60:57. Była to najsłabsza kwarta w naszym wykonaniu. W czwartej odsłonie meczu kapitalny Damian Kropisz grający najlepsze jak dotąd spotkanie wspaniałymi rzutami 3 pkt. przez ręce rywala podcina skrzydła zawodnikom z Wrześni. Końcówka meczu to determinacja w obronie naszego zespołu, w której to zatrzymaliśmy wszystkie akcje przeciwnika, oraz zabezpieczaliśmy tak dobrze zbiórkę, że udało nam się dowieźć 3 pkt prowadzenia do końca spotkania.
Najlepszym zawodnikiem spotkania był bezdyskusyjnie Damian Kropisz. Tomasz Kucal, który dołączył do ekipy rewelacyjnie poprowadził spotkanie, a w walce podkoszowej sporo napracowali się Radosław Łapczuk i Dawid Orzechowski. W meczu wystąpiło jeszcze dwóch młodych zawodników Kacper Kawka rocznik 2008 oraz Radosław Majewski również rocznik 2008. Młodzi zawodnicy bez kompleksów wykorzystali swoje minuty i wspomogli zespół walką na parkiecie.
Serdecznie gratulacje dla Naszego Zespołu za walkę i zwycięstwo nad trudnym rywalem.
Naszemu przeciwnikowi dziękujemy za świetne spotkanie!

MKK BASKET KOSZALIN – MKS WRZEŚNIA 71 : 68 (29:15, 19:19, 9:26, 14:8)
Dla Basketu punktowali: Damian Kropisz 26 5/8 za 3, Tomasz Kucal 19, Dominik Gawroński 10, Mateusz Kawszyn 5, Radosław Łapczuk 4, Michał Waskan 3, Zaied Abbas 3, Dawid Orzechowski 1, Kacper Kawka 0, Radosław Majewski 0