Aktualności

Rozmowa z trenerem Barłomiejem Siewrukiem po awansie zespołu Kadetów U16 do półfinałów MP

Za nami kolejny etap w drodze do finałów Mistrzostw Polski U16, koszykarze Basketu Koszalin wywalczyli awans w turnieju ćwierćfinałowym w Łodzi jak Pan ocenia występ zespołu ?

Zgadza się, zrobiliśmy bardzo ważny krok 😉 bardzo chcemy zagrać w finałach MPU16 🙂 Ostatnio drużyna z Koszalina zagrała w finałach MP kadetów U16 w 1992 roku, tak wiec od tego momentu upłynęło już mnóstwo czasu… W Łodzi każdy z trzech meczów zagraliśmy w zupełnie innym stylu. Z meczu na mecz budowaliśmy swoją pewność i skuteczność. Cieszy fakt, że rzutem na taśmę daliśmy radę przejść dalej! Nie mamy ani czasu ani miejsca aby rozpisywać się o każdym z nich… byliśmy jak rosnąca krzywa! od jednego celnego rzutu za 3 pkt. do aż po 9 celnych rzutów w meczu, od błędów w obronie do obrony nie do przejścia dla przeciwników. Cieszę się, że zespół pokazał charakter i wolę walki do końca, to będzie naszym atutem w walce w półfinałach.

Wczoraj poznaliśmy zespoły z którymi zmierzycie się w półfinale, jak Pan ocenia szanse awansu do ścisłego finału ? Jakie panują nastroje w zespole, czy wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki o finał?

Bardzo ciężko o odp. na tym etapie nie ma już drużyn, które nie byłyby na poziomie MP … Myślę tez, że zespoły z naszej grupa to ścisły top kraju z apetytami na medale. Po 1/4 wierzę w każdy scenariusz! To kwestia głowy i oddania dla zespołu! Po 1/4 zespół jest bardziej zespołem niż przed! Trzeba pamiętać, że porażki wzmacniają, zwycięstwa smakują ale tylko takie wyszarpane! Należy pamiętać, że w lidze zachodniopomorskiej U16 praktycznie tylko z Wilkami Szczecin mogliśmy nawiązać wartościową walkę o punkty! Trudno zbudować jakość gdy w całym sezonie ligowym odbywają się praktycznie tylko dwa zacięte mecze o punkty! W takiej sytuacji dużo zależy od zaangażowania i codziennej pracy zawodników na każdym treningu, wierzę, że moi chłopcy już to zrozumieli i dadzą z siebie wszystko!

Przez wami 2 tygodniowy czas przygotowań, w jaki sposób planujecie przygotować się do tego turnieju?

To prawda zostało mało czasu ale poprawimy jeszcze kilka rzeczy. Nie sprzyja temu niestety czas egzaminów, strajków, wolnych dni i innych przeszkód! Chciałbym abyśmy pozostali skoncentrowani i dalej prezentowali formę jaką pokazaliśmy w Łodzi w ostatnim meczu ze Startem Lublin, kiedy zagraliśmy koncertowe zawody!

Rozpoczął się czas egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasisty – wielu chłopców z zespołu do nich przystąpiło czego życzy Pan swoim podopiecznym ?

Oczywiście “połamania piór”! Oby każdy z nich zdał je jak najlepiej i dostał się do wymarzonych szkół średnich! Oby nic nie przeszkodziło im w osiągnięciu najlepszych wyników; Vamos!

Dziękuję za rozmowę,  trzymamy kciuki za dobry występ !

A.B