AktualnościRozgrywkiSeniorzy 3 Liga

Kolejne zwycięstwo w wielkopolskiej 3 lidze.

Świetny Dawid Orzechowski i debiut Macieja Dalaka

W Sobotę podejmowaliśmy zespół AZS Politechnika Poznań. Mecz od początku zapowiadał walkę przez 40 min. Silny młody zespół studentów nie zamierzał oddać łatwo 2 pkt w tabeli. Przez całe spotkanie prowadzenie zmieniało się, a żaden z zespołów nie mógł “odskoczyć” na bezpieczną przewagę punktową.
Pierwszą kwartę wygrywają goście, dzięki 3 celnym rzutom za 3 pkt i świetnej grze zawodnika T. Kozina, który to w całym spotkaniu dał nam się mocno we znaki, a w całym spotkaniu zdobył 33 pkt.
W drugiej kwarcie poprawa naszej gry poskutkowała wygraną aż 21:13. W tej części spotkania goście nie mogli zatrzymać świetnie dysponowanego K. Izraelskiego, oraz rozgrywającego najlepsze do pory spotkanie Dawida Orzechowskiego. Po przerwie goście przystąpili z animuszem do odrabiania strat, jednak nasz zespół nie uległ presji rywala. W trzeciej kwarcie bardzo dobre minuty zaliczył R. Majewski nasz 15 latek który zaliczył świetne spotkanie. R. Majewski zanotował 2 bloki i 6 pkt! Goście nie przestawali wierzyć w zwycięstwo i nawet na krok nie mogliśmy się rozluźnić. Obrona strefowa przeciwników tylko na moment sprawiła nam trudności, a ostatecznie świetnie grający w debiucie M. Dalak oraz nasz rozgrywający E. Naczlenis poradzili sobie z obroną Poznania. Czwarta kwarta meczu kończy się wynikiem 20:15 a całe spotkanie wygrywamy 77:66
Gratulacje dla całego naszego zespołu. Dziękujemy przeciwnikom za grę fair play.
Punkty dla Basketu: D. Orzechowski 20, M. Dalak 14, E. Naczlenis 14, D. Kropisz 10, K. Izraelski 9, R. Majewski 6, D. Gawroński 4