Aktualności

Kadeci Basketu zwyciężają w derbach Koszalina z Żakiem !

Za nami kolejne koszalińskie derby pomiędzy Basketem a Żakiem, jak zawsze przy okazji tego typu spotkań nie brakowało emocji a spotkanie stało na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy wyszli na mecz w pełni skoncentrowani, świadomi celów które nakreślił im sztab trenerski. Od samego początku spotkania uważna gra w obronie, panowanie na tablicach Miłosza Machały i Szymona Juźkowa oraz składne akcje w ataku Jakuba Świerczka i Piotra Orchowskiego dały naszym chłopcom przewagę kilku punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:33 dla Basketu. Początek 3 kwarty to frontalny atak Żaka, który przez moment uzyskał nawet 3 punktowe prowadzenie, tym razem jednak celne rzuty za 3 pkt Szymona Juźkowa i Adama Klimczaka pozwoliły nam odzyskać przewagę kilku punktów i ponownie kontrolować grę. Końcowa 4 kwarta to bardzo dobra gra Szymona Juźkowa oraz młodszych zawodników Basketu z rocznika 2003 Miłosza Machały, Jana Sokołowskiego oraz Tomka Kucala którzy dzielnie i co ważnie skutecznie podjęli walkę w ataku podwyższając przewagę Basketu do 10 pkt. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu 77:67 kw. 20:14|17:19|20:16|20:18. punkty zdobyli Szymon Juźków (MVP) 20, Adam Klimczak 16, Miłosz Machała 10, Piotr Orchowski 9, Tomasz Kucal 7. Brawa dla naszych zawodników za konsekwentną pracę w obronie oraz przemyślane i skuteczne akacje w ataku które dały nam to ważne zwycięstwo !