Aktualności

Basket Akant pokonuje Wilki Morskie SP 35 w lidze U14 !

JAK CIĘŻKO PRACUJESZ TAK WYGRYWASZ !
Zespół Basketu Akant Koszalin U14 w dniu dzisiejszym zmierzył się w arcy ważnym pojedynku z zespołem Wilki Morskie SP35 Szczecin. Dwie poprzednie porażki z ubiegłego sezonu stawiały naszych gości w roli faworytów. Z takim też nastawieniem skromnie przystąpiliśmy do batalii jak Dawid z Goliatem. Maksimum koncentracji i 100% zaangażowania pozwoliło nam od pierwszej kwarty na kontrolowanie przebiegu meczu, w której to zdobyliśmy 26 pkt, a nasi przeciwnicy 13.
Oba zespoły na przerwę schodziły z dorobkiem 41:39 dla naszego zespołu. Po burzliwej naradzie w szatni i reprymendzie naszego trenera jak również przypomnieniu podstawowych założeń przystąpiliśmy do drugiej części meczu zupełnie z inną mentalnością, inną koncentracją i inną wolą walki. Nowe, a jakże te same założenia taktyczne obowiązujące od początku tego meczu, zdecydowanie lepiej egzekwowane przez nasz zespół pomimo wpadek w 3 kwarcie doprowadziły do tego, że druga połowa spotkania odbyła się już tylko pod dyktando gospodarzy. A koncertowo zagrana 4 kwarta zakończona wynikiem 32:11! I pozwoliła na ostateczny sukces całego zespołu Basketu Akant wynikiem 92:75.
MVP spotkania został Maciej Ślusarczyk zdobywca 26 pkt. Nad całą grą panował, kontrolował i przewidywał Kacper Tarkowski zdobywca 10 pkt. Niesamowitą pracę w obronie całą 2 połowę występując z przewinieniami wykonał Dominik Martusewicz zdobywca 19 pkt.
Antoni Siewruk zdobywca 16pkt swoimi czterema rzutami za 3pkt zmieniał przebieg spotkania . A najlepszy swój mecz w sezonie rozegrał Gabriel Mosakowski zdobywca 9 pkt.
Na specjalne uznanie w oczach trenera, rodziców i wszystkich kibiców zasłużył Igor Stolarz zdobywca 7 pkt grający po przebytej chorobie.